Sürekli Eğitimde Profesyonel Video Streaming ve Kayıt Çözümleri

Sürekli Eğitimde Profesyonel Video Streaming ve Kayıt Çözümleri

Lecture capture at Ivy League school

Sürekli eğitim programları için profesyonel video streaming ve kayıt çözümleri

Kampüs duvarlarının ötesinden erişim veya gelirleri artırmak için, birçok okul ve eğitim kurumu her türden profesyonel için tasarlanmış online sürekli eğitim programlarına yönelmiştir. Bu programları rekabetçi tutmak ve tüketicilerine en yüksek değeri sunmak için okulların kaliteli video çekimi, video streaming ve kayıt çözümlerine ihtiyacı var. Eğitim kurumlarını yüksek kaliteli, markalaşmaya yardımcı ve sürekli eğitim kursları oluşturma konusunda güçlendiren video ve ders yakalama cihazları günümüzde önemli görev üstlenmektedir.

Neden dersleri kaydediyoruz?

Öğrencilere istedikleri seçenekleri verin.

Öğrencilerin dersleri tekrar etmelerine izin verin. Böylece başarılı olmak için ihtiyaç duydukları materyali dikkatlice gözden geçirebilecekler.


Öğrenciler değişik derecelerde beceri ve doğrulukla not alırlar.

Wisconsin-Madison Üniversitesi tarafından yapılan bir çalışmada öğrencilerin% 78'i dersleri tekrar izlemenin sınıf materyallerinin kalıcılığını arttırmaya yardımcı olacağını düşünüyordu. % 76'sı test puanlarını iyileştireceğini, % 93’ünün ise dersi kaçırması durumunda derslerden geri kalmamak istediğini belirtti.


Bazı durumlarda, ders seçimi için öğrenciler bir takım ön koşulları yerine getirmek ya da dersleri tekrar etmek için ders kayıtlarından yararlanabilir.

Bütçe kısıtlamaları veya fakülte kesintileri nedeniyle gerekli dersler her dönem sunulmamaktadır.

Emekli olan profesörlerin ders kayıtlarından veya misafir öğretmenlerin derslerinden eğitim kurumları sürekli istifade etmek isteyebilir.

Yazılım tabanlı sistemler kullanarak yapılan kayıtlar standart bir bilgisayarda veya bir mobil cihazda yapılabildiğinden dersler bir konferans salonunda, bir ofiste hatta bir hastanede gerçekleştirilebilir. Profesörler, araştırma yapmaya devam ederken ders vermeye devam etme esnekliğine sahiptir.

Mesela sadece güz döneminde sunulan dersler, artık yurtdışında okuyan öğrenciler için bile yıl boyu kullanılabilir.


Öğrencileri okulda tutun

Öğrencilerin katılamadıkları dersleri görmelerine, anlamadıkları dersleri tekrarlamalarına veya öğrendiklerini kuvvetlendirmek için ihtiyaç duydukları dersleri gözden geçirmelerine izin verin. Derslerinizi çekmek, öğrencilerin geride kalmasını önler.


Bazı durumlarda, hastalığın veya ailenin acil durumundan dolayı öğrencinin normal programı kesintiye uğrayabilir. Bir öğrenci ne kadar çok ders kaçırıyorsa, bir sınıfı bırakma ve hatta programdan çıkma olasılığı o kadar yüksek olur. Bırakılan dersler bir sonraki akademik yıla kadar tekrar teklif edilmeyebilir, öğrenciyi daha da geride bırakır ve eğitim maliyetlerini yükseltir.


Geleneksel olmayan öğrencileri cezbetmek

Dersleri kaydetmeyi ve görüntülemeyi basitleştirerek, öğrencilere ne zaman ve nerede olurlarsa olsunlar ders “sanal olarak” bile olsa derse katılmalarını sağlayabilirsiniz. Geleneksel olmayan öğrenciler, kampüste yaşayan öğrencilerle aynı materyale ve içeriğe erişebilirler.


Geleneksel olmayan birçok öğrenci için, bizzat derslere katılmak zor olabilir. Bazıları fiziksel zorluklar yaşıyor, bir nedenle veya bir süreliğine yer değiştiremiyor ya da seyahat edemiyor, normal zamanlanmış ders saatleri içerisinde çalışmak zorunda olabilir.

Dünyanın dört bir yanındaki insanlarla iletişim kurmak kolaylaştıkça, kampüsten uzakta, hatta yurtdışında yaşayan öğrenciler eğitimlerini ilerletmekle ilgilenebilirler. Bu sadece bir dönem boyunca yurtdışında okuyan öğrenciler için değil, aynı zamanda sürekli olarak yabancı bir ülkede yaşayan öğrenciler için de geçerlidir. Örneğin silahlı kuvvetlerdeki erkekler ve kadınlar, eğitimlerini uzaktan sürdürmekle ilgilenebilir, ancak dersi ne zaman veya nerede izleyebilecekleri konusunda kısıtlı olmak istemezler.


Öğrencilerin birlikte çalışabilmesi için seçeneklerini artırın

Ders materyallerini coğrafi sınırlar arasında paylaşmanın bir yolunu sağlamak, fakültenin bir sınıfta işbirliği yapmasını ve öğrencilerin bu işbirliğinden faydalanmasını kolaylaştırır.


Bazı durumlarda, bir öğrenci yerel olarak sunulmayan, ancak üniversitenin başka bir kampüsünde veya daha geniş akademik topluluk içinde mevcut olabilecek bir ders almak ister.

Farklı kampüslerden, yerlerden ve hatta üniversitelerden profesörler ortaklaşa öğretici bir ortam için derslerin aralarında bölündüğü sınıfları ortaklaşa geliştirebilir ve sunabilirler.


Students